Minjee Lee Bio

v roce 2011 se Minjee přiblížila k vítězství v australském amatérském šampionátu; ve finále prohrála na 38. jamce. V roce 2012 postoupila do semifinále, ale prohrála s korejskou novozélandskou superstar Lydií Ko, která si odvezla titul.

ale Minjee 2012 se po tom zlepšil. V létě hrála na US Girls Junior a titul získala, když poprvé porazila Ariyu Jutanugarnovou v semifinále, poté korejskou Američanku Alison Lee (která porazila Ko) ve finále.

Minjee přidala Australský amatérský titul konečně do svého případu trofeje v roce 2013. Po dvou neúspěšných pokusech si ve finále poradila s Australankou Jenny Leeovou 6: 2093. Příští týden, bojovala na New South Wales Open, profesionální událost. Svázaný pro vedení jít do posledního kola, skončila třetí, její nejlepší finiš ještě v profi akci. Před ní skončila pouze šampionka z roku 2011 Caroline Hedwallová a obhájkyně titulu Lydia Ko. Ve své další akci, Volvik RACV Australian Ladies Masters, skončila na 16.místě.

Lee držel navršení vítězství v amatérském golfu v průběhu roku 2013. Mezi její triumfy patřily vítězství na amatérském šampionátu Západní Austrálie, Rene Erichson Salver a australském dívčím amatérském šampionátu. Ona také dosáhla kola 16 na americkém ženském amatérovi, a spojil se s Su Hyun Oh, aby pomohl Austrálii zachytit pohár královny Sirikit. Sezónu 2013 ukončila na 4. místě žebříčku amatérek na světě.

v roce 2014 minjee udělala další kvantový skok vpřed ve své hře. Rok začala opakováním jako australská ženská amatérská šampionka. Poté odehrála několik profesionálních akcí, ve všech vynikala. Na New South Wales Open koncem ledna skončila na 5. Na RACV Australian Ladies Masters, nicméně, byla skvělá, bojovat celý týden a přijít těsně k Cheyenne Woods, skončil druhý – její vůbec nejlepší profesionální výsledek. Příští týden se v neděli opět ocitla ve finálové skupině, tentokrát na Australian Women ‚ s Open, své první akci LPGA. Svázaná s Chella Choi jít do posledního dne, podařilo se jí zůstat na vrcholu žebříčku, dokud ji tvrdé podmínky nakonec nesundaly s několika jamkami na hraní. Skončila na 11.

Minjee by však nemusel dlouho čekat, aby tuto ztrátu pomstil. Ve své další profesionální akci, ALPG “ s Victorian Open, Lee se po třech kolech přiblížil na tříbodový náskok, s kolegou am Oh na třetím místě. Minjee by však tentokrát nebyla popřena: v poslední den vystřelila scintilační šestku pod par 68 rozdrtit pole o šest pro své první profesionální vítězství. Celý den ji sledovalo několik tisíc fanoušků, a Lee se stal velkým příběhem down under. Její vítězství ji také zvýšilo na # 1 místo v ženském amatérském golfu.

Lee se po zbytek své amatérské kariéry zaměřila na profesionální akce s dobrými výsledky. V roce 2014 hrála čtyři majory, na Britech jí chyběl cut, ale na Evianu, US Women ‚ s Open a Kraft Nabisco (její nejlepší konec byl T-16th na Evianu, její první událost jako profesionál). Byla to nízká amatérka pod širým nebem a Kraft.

Lee hrál v jedné další důležité Amatérské události: Mistrovství světa amatérských družstev žen nebo Espirito Santo Cup. Spolupráce s kolegy korejskými australskými amatérskými hvězdami Shelly Shin a Su Hyun Oh, Austrálie zahájila masivní návrat do posledního kola-v čele s Minjee 65 a Oh 66-což vedlo k tomu, že Austrálie zachytila pohár. Poté se okamžitě stala profesionálem a hrála v Evianu.

Minjee byla také v týmu Austrálie na mezinárodní koruně; byla jedinou amatérkou v této akci. Austrálie se ale do finálového kola nedostala.

v zimě navštěvovala MINJEE LPGA Q-School. O první místo se nakonec utkala Korejská Americká amatérka Alison Leeová, která si vysloužila tour card pro rok 2015.

Minjee bojovala trochu brzy ve své nováčkovské sezóně. Po první desítce v Austrálii dojela v Singapuru na 30.místě, pak jí chyběly tři rány v řadě. Měla dvě nejlepší dvacítky, pak další minul řez. Ale všechno se pro ni spojilo v květnu na Kingsmill Championship. Déšť zpozdil konec turnaje až do pondělí, ale jak světlo v neděli ubývalo, Minjee šel na slzu, hromadění velkého náskoku na zadní straně několika ptáků a Orla. Yeon Ryu na ni tedy druhý den běžel, ale Lee se držel a sbíral své první vítězství LPGA v kariéře.

Lee během roku dosáhl 7 nejlepších desítek. Na majorech si vedla dobře, s první desítkou v Britech a dalšími dvěma, které právě chyběly v první desítce v KPMG a Evian. Vydělala přes 800 tisíc dolarů a skončila 16. na seznamu peněz. Úžasně, to bylo dost dobré jen na třetí místo v žebříčku nováčků za Hyo Joo Kim a Sei Young Kim.

Minjee se také stala nejlepší australskou ženskou golfistkou v žebříčku Rolex, která se vyšplhala před Karrie Webbovou, která byla Číslo jedna více než deset let.

Minjee měl ještě lepší druhý rok na turné. Podařilo se jí výrazně zlepšit svůj bodový průměr, zatímco vydělala 1,2 milionu dolarů a skončila o čtyři místa lépe na peněžním seznamu (12.), než měla jako nováček.

Lee začal rok solidně, ale nenápadně s řadou nejlepších 30 povrchů, ale pouze jednou první desítkou. Ale najednou začala hořet. Na Lotte Championship na Havaji, dala se do lovu od začátku, ale zdálo se, že z toho po třetím kole 74. Nebojte se: přišla řvoucí zezadu s posledním kolem 64 překvapit v Gee Chun a zachytit její druhé vítězství v kariéře LPGA.

Lee se vrátil do OK, ale ne velký golf po tom, ale dostal se na olympiádu, kde si připsal remízu na 7.místě. Po remíze na druhém místě na Manulife přišel další skvělý turnaj Minjee v Blue Bay v Číně. Po dvou kolech se ujala silného vedení, ve 3. kole bojovala, pak se jí podařilo udržet těžké vítězství, její druhé v roce.

Minjee měl ještě jeden úžasný vrchol. Na Kia Classic se stala druhou ženou v historii LPGA, která udělala díru v jednom na jamce par 4 („Albatros“). Zajímavé je, že první žena, která to udělala, Ha Na Jang, udělala Albatros jen o pár měsíců dříve.

Minjee měla v roce 2017 další skvělou sezónu. Svůj vůbec nejlepší bodový průměr měla o několik desetin úderu: 70,18. Nepodařilo se jí vyhrát, ale měla nejvíce nejlepších desítek, které kdy měla v sezóně, 10. Její peníze byly jen o vlásek nižší než její nejlepší,přes milion dolarů. Byla 16. na seznamu peněz.

nejlepší týden Minjee přišel v Ana Inspiration. Ve finálovém kole byla občas ve vedení, ale skončil těsně mimo play-off se So Yeon Ryu a Lexi Thompson. Remíza pro třetí byla jejím vůbec nejlepším výsledkem.

Minjee měla dosud nejlepší sezónu v roce 2018 a poprvé v kariéře se dostala do první pětky světového žebříčku. Vydělala 1,5 milionu dolarů v kariéře, druhá na seznamu peněz. Poprvé překonala 70 bodů v bodovacím průměru 69,75, v tomto ročníku je také druhá v lize. Měla 13 nejlepších desítek, její vůbec nejlepší sezonu.

její největší vrchol roku přišel, když získala své 4. vítězství v kariéře na Mistrovství Volvik v květnu, ale přišla o druhé vítězství na Medihealu, když ji Lydia Ko porazila v play-off. Skončila také na 2. místě na Scottish Open a Toto Japan Classic. Měla 2 další výsledky na třetím místě.

Minjee také hrál na OrangeLife Champions Trophy, reprezentující LPGA, a na mezinárodní koruně pro Austrálii. Spojila se s Eun Hee Ji ve vítězství nad Char Young Kim a Ji Young Kim, a vyhrál s Sung Hyun Park přes Ha Na Jang a Da Yeon Lee. Ve dvouhře remizovala s Ji Hyun Kim 2. Získala cenu MVP pro LPGA, který vyhrál událost 13-11.

2019 byl pro Minjee téměř stejný jako 2018. Skončila na 8. místě na seznamu peněz s více než 1,5 milionu dolarů vydělal. Její bodový průměr byl jen o zlomky horší než v roce 2018. Měla celkem 9 nejlepších desítek, včetně další výhry.

vítězství přišlo na HUGEL-AIR PREMIA LA Open koncem dubna. Měla také čtyři finálové cíle a dvě třetiny. Její světový žebříček se dostal až na 3. Zatímco na tomto vrcholu, world #2 Jin Young Ko se spojil s „Minjee“ (jak ji Ko vtipně nazval) na Dow Great Lakes Bay Invitational, týmová událost. V posledním kole, dvě superhvězdy, kteří dabovali svůj tým „Holy Ko-Lee“, střílel 58, první takové skóre v historii LPGA. Ten týden skončili druzí.

o jediné špatné věci v roce 2019 byla Leeova pokračující neschopnost vyhrát Major. Bylo to obzvláště do očí bijící, protože v roce 2019 zachytila KPMG další Australanka Hannah Green. Leeovým nejlepším majorem v roce 2019 byla remíza na 11. místě na ženském British Open.

Minjee také hrál za poražený tým LPGA na akci OrangeLife Champions Trophy. Spojila se s Lydií Ko, aby vyhrála 3 & 1 nad Ji Young Kim a Ye Rim Choi, prohrála 5 & 4 se spojila s Lydií proti Hee Jeong Lim a Min Ji Park a prohrála 2 & 1 s Lim ve dvouhře.

v roce 2020 celým světem otřásla pandemie Covid-19. LPGA a KLPGA tours zrušily a odložily mnoho turnajů. Minjee odehrál dvě akce v Austrálii, poté znovu hrál až koncem července. V roce 2020 nevyhrála, ale měla pět nejlepších desítek, včetně třetí na prvním letošním majoru, British Women ‚ s Open, kde byla ve sporu většinu týdne, než padla s nenasazenou Němkou Sophií Popovovou. Celkově vydělala více než 724 000 dolarů za rok, 8. na seznamu peněz.